Administrator
A Mass Production, 10 kiváló zenész, 1976 és 1986 között 8 nagylemez, a Cotillion kiadó gondozásában, melyek mindegyike bekerült a soul albumok, TOP 50-es listájára. Amennyiben eltekintünk a számoktól, akkor úgy jellemezhetnénk Őket, hogy az egyik legszorgalmasabb funk csoport, akik saját ötleteiket megvalósítva 8 éven keresztül a stílus élvonalába tartoztak, de sohasem arattak eget rengető sikert.
Major Harris III. 1947. február 9-én született a Virginia állam Richmond városában. Egy nagyon sikeres muzsikus dinasztia tagja volt. Mondhatnánk, hogy könnyű volt Neki, hiszen örökölte a zenei tehetségét. Édesapja hivatásos gitárosként tartotta el családját, édesanyja pedig templomi kórusokat vezetett. Testvére Joseph B. Jefferson, a philly soul legjobb dalszerzői közé tartozott, többek közt a Detroit Spinners-nek írt dalokat ( Mighty love, Love don’t love nobody). Unokaöccse Norman Harris a kiváló gitáros, szerző producer, aki a Trammps társalapítója is volt egyben.
Hogyha hallottad valaha Lou Rawls-t énekelni, akkor mindent hallottál már! Korai gospelből származtatott R&B, majd jazz-blues, később soul, majd pop énekes. Rawls mestere volt az afro-amerikai vokál dalok előadásának. Mesterien követte le a divat hullámokat 4 oktávnyi terjedelmű hangjával. Klasszikus elegancia jellemezte előadásmódját, gyakorlatilag Sam Cooke és Nat King Cole hangja közötti rést hidalta át.
Why did You do it, avagy a rock zene történetének egyik legbizarrabb esete
Miért tetted ezt velem? – kérdezi a Stretch énekese, Elmer Gantry egy dalban, mely nélkül a 80-as években nem létezett hazai funk disco repertoár. Sokak, akik szeretik az ilyen típusú táncos rendezvényeket, nem tudják elképzelni az estét a Why did You do it nélkül. A dal ismeretében, nyugodtan kijelenthetjük, hogy jogosan.Érdekes. Hazánkban egy másodvonalas, session zenészekből álló rock zenekar debütáló dala, a funky klubok játszási listájának top 10-be van évtizedek óta.Miközben több száz, vagy inkább több ezer, kiváló funk előadó készítette azokban az években a jobbnál jobb és főként zeneileg tartalmas dalaikat.
Az oldalunk elsősorban hiánypótlási célzattal született, főként a 60-as, 70-es évek soul és funk zenei előadóinak bemutatására, de olykor fontosnak tartom hazai vonatkozású művészek és kapcsolódó információ források bemutatását is.A következő sorokban ez utóbbi témakörből szeretnék bemutatni kettőt. Mielőtt ezt megtenném, néhány gondolat újra az oldalról, és annak környezetéről sajátos, úgymond szubjektív látásmódon keresztül.
Rádiós és egyéb zenéhez kapcsolódó munkáim során nagyon sok zenésszel és soul funk zene szerető emberrel ismerkedtem meg az elmúlt években, évtizedekben. Többször kérdezték, hogy melyik a kedvenc dalom, lemezem, melyet adott esetben egy elméleti lista élére helyeznék, a saját top listámon. Ez persze nem egyszerű választás, de ha mindent figyelembe veszek, és ha mondjuk, csak egyetlen albumot vihetnék egy lakatlan szigetre, akkor az Marvin Gaye nagylemeze lenne, a What’s going on. Nem csak egyedülállóan kiváló pszichedelikus soul hangvétele miatt nagyon jó ez a lemez, hanem egy teljes korképet kapunk, az Egyesült Államok belső társadalmi feszültségeiről is, mely persze kihatott a világ egyéb részeire is.
A Motown lemeztársaság és a világ, egyik legnépszerűbb és legtehetségesebb soul előadója. Minden elfogultság nélkül kijelenthetem - pályáját és dalait figyelembe véve – hogy az elmúlt közel fél évszázad fekete zenéjének legnagyobb muzsikusa. Nem véletlenül kapta a 60-as években a „The Prince of soul”, vagy is a soul zene hercege becenevet.
A The Temptations a Motown Records legsikeresebb csapata, közel fél évszázados történelemmel és közel 60 nagylemezzel a hátuk mögött. Több tucat korszakalkotó dallal, melyek éppúgy képviselték a politikai töltetű funky muzsikát, mint a buja popos dallamokat, a lágy soul balladák mellett. A műfajok, melyekben kiemelkedőt teljesítettek: doo wop, R&B, disco, soul, funk és pop kortárs muzsikák.
A furcsának tűnő név mögött Magyarország legjobb parti zenekara rejtőzik, Varga Antal basszusgitáros vezetésével. Nagyon is tisztában vagyok azzal a ténnyel, hogy a „leg” jelzőkkel nem lehet dobálózni, még mielőtt bárki szóvá tenné. Tudom mit és miért írok le, akkor, amikor azt pötyögöm a klaviatúrán, hogy a legjobb. Igen, és abban is biztos vagyok, hogy a zenésztársadalom azon része, aki ismeri, halotta már ezt a debreceni zenekart, egyáltalán nem fog felháborodni.
2015. március 10. kedd óta, egy 7,4 millió dolláros bírság körüli bírósági ítélet tartotta lázba a hazai és a külföldi zenei sajtót. A pert, Marvin Gaye gyermekei: Nona, Frankie és Marvin III. indítottak még 2013 augusztusában Robin Thicke és Pharrell Williams ellen, a Blurred lines plágiumának ügyében. A per, melynek végén kimondták, hogy a 2013-as év nyarának egyik legnagyobb slágere, egyszerű koppintás volt.